Serwis MacBookWymiana Matrycy MacBook


MacBook Wymiana Matrycy Cennik


Usługa Koszt Orginał Koszt Zamiennik
Wymiana Matrycy MacBook Pro 13/15 Unibody 350 ZŁ 250 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 12 Retina 200 ZŁ 150 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 13 Retina 250 ZŁ 200 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 15 Retina 250 ZŁ 200 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 13 (Thunderbolt 3/USB-C) 250 ZŁ 200 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro (13-inch, 2020, Two/ Four Thunderbolt 3 ports) 250 ZŁ 200 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 15 (Thunderbolt 3/USB-C) 300 ZŁ 200 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Pro 16 (Thunderbolt 3/USB-C) 350 ZŁ 250 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Air 11 350 ZŁ 250 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Air 13 400 ZŁ 300 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Air 13 (Thunderbolt 3/USB-C) 800 ZŁ 450 ZŁ
Wymiana Matrycy MacBook Air 13 (13-inch, 2020) 800 ZŁ 450 ZŁ


Wymiana matrycy to bardzo poważna naprawa

Nasz serwis od 12 lat zajmuje się naprawą komputerów klasy MacBook. Jeśli zbiłeś lub uszkodziłeś swoją matrycę w MacBook Pro/Air. Możesz do nas zadzwonić i poprosić o darmową wycenę wybranego modelu MacBook.

Trzeba przyznać, że mimo wszystko w różnych modelach Macbooka mamy do czynienia z problemami, które mogą doprowadzić do ogólnego uszkodzenia wyświetlacza. Trzeba przyznać, że czasem wystarczy rozlać ciecz i to niezależnie od jej rodzaju, żeby faktycznie doprowadzić do uszkodzenia matrycy. Nie jest powiedziane, że matryca ulegnie natychmiastowemu uszkodzeniu, ale ryzyko jest stosunkowo duże. Oczywiście to nie wszystko, ponieważ matryca jest na tyle delikatna, że wystarczy tylko mocniej stuknąć, aby doprowadzić do poważnego uszkodzenia mechanicznego całego wyświetlacza. Trzeba zauważyć, że mimo wszystko z czasem na wyświetlaczu LCD może się zetrzeć ogólna powłoka anty refleksyjna. Warto zauważyć, że w różnych modelach, mamy do czynienia z odpowiednimi modelami takiej matrycy. W serwisie możemy liczyć na szybki montaż oryginalnego skrzydła, co jest bardzo istotne, ponieważ zazwyczaj jest to nadal wymiana uszkodzonego urządzenia, na nowy fabryczny element, który faktycznie będzie sprawdzał się w praktyce.


Odpowiednia wymiana wyświetlacza to podstawa Trzeba wiedzieć, że w niektórych przypadkach nie musimy liczyć na wymianę całej matrycy, tylko elementu znajdującego się w górnej pokrywie. To już jakaś oszczędność i jeśli istnieje tylko częściowa wymiana, to z pewnością warto skorzystać z takiej opcji. Oczywiście przy każdej takiej wymianie, trzeba najpierw usunąć powłokę antyrefleksyjną. W ten sposób osoba zamawiająca taką usługę może liczyć na wymianę całej matrycy i to bez żadnego problemu. Pamiętajmy, że w przypadku wymiana matrycy Macbok Warszawa, trzeba brać pod uwagę fakt, że w tym konkretnym przypadku nie wymieniamy tylko samego wyświetlacza, ale i klapę Oryginalne części zamienne, przede wszystkim zawsze sprawdzą się w praktyce. Nigdy nie stawiajmy na zamienniki, ponieważ nie posiadają one takiej jakości, jak oryginalne części. Taka wymiana to przede wszystkim sześciomiesięczny okres gwarancyjny, tyle mamy gwarancji na wyświetlacz, który na pewno będzie służył nam bez żadnego problemu. Warto zwrócić uwagę, że jeśli dokonamy wcześniej diagnozy tego typu elementu, to wówczas mamy szansę na to, aby faktycznie zaoszczędzić na takiej wymianie. Warto wiedzieć, że istnieje przecież opcja dokonania montażu bezpośrednio z innego MacBooka. Oczywiście najpierw serwisant musi zobaczyć jaki stan techniczny klapy występuje, a dopiero potem jest łatwiej wykonać właściwą cenę usługi. W każdym wypadku wycena takiej naprawy musi być wykonana sprawiedliwie i w pełni indywidualnie. Tylko wtedy mamy realną szansę, na właściwy demontaż z innego urządzenia, gdzie matryca będzie jak najbardziej oryginalną częścią. W ten sposób cena podczas wymiany jest mniejsza o co najmniej połowę i jest to dobry sposób na oszczędność pieniędzy, zwłaszcza dla osób, których nie do końca stać, na pełną wymianę. Zwróćmy uwagę, na fakt, że w niektórych urządzeniach mamy do czynienia z idealnym stanem klapy. W takich wypadkach możemy zapomnieć o wymianie klapy, ponieważ w takim układzie będzie to po prostu marnotrawstwo pieniędzy.


Odpowiednie połączenie matrycy pozwala na wyświetlenie ekranu Ekran a konkretniej matryca LCD może składać się z bardzo wielu warstw. To właśnie z tego względu demontaż matrycy należy wykonywać ostrożnie bez gwałtownych ruchów, ponieważ w ten sposób uszkodzimy tylko matrycę. Dzisiaj oczyszczanie matrycy odbywa się tak jak w przypadku wyświetlaczy telefonów w ogólnej komorze bezpyłowej, gdzie na pewno wyświetlacz jest odpowiednio chroniony przed uszkodzeniem. Na pewno jakby nie patrzeć, takie rozwiązanie daje nam dzisiaj możliwość ograniczenia kosztów. Pamiętajmy, że w niektórych miejscach, matryca urządzenia może wydawać się nieco cieńsza niż w innych modelach, dlatego też taka ostrożność przy wymianie jest wskazana. Niestety to tylko sprawia, że matryca sama w sobie jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza jeśli podejdziemy do niej w niewłaściwy sposób. Jeśli będziemy wystarczająco nieumiejętnie to robić, to jest szansa, że całkowicie rozbijemy ekran wyświetlacza i wtedy będzie konieczna pełna wymiana, aby urządzenie po prostu znowu działało. W wielu przypadkach dochodzi do uszkodzenia slotu taśmy matrycy, która znajduje się bezpośrednio na płycie głównej.


Serwis sprawdzi się w przypadku wymiany matrycy Oczywiście może to być również awaria taśmy sygnałowej, która również łączy matrycę z płytą główną. Jak sami widzimy takie uszkodzenia taśmy, również mogą spowodować problemy z odbiorem obrazu wyświetlanego przez matryce. Oczywiście w takich wypadkach wystarczy we właściwy sposób wymienić paski, żeby całość była znowu możliwa do fachowej obsługi. Warto więc dzisiaj dokładnie zapoznać się z uszkodzeniem, po to, aby, poznać możliwości, jakie mamy w razie ewentualnej naprawy. Na pewno wymiana matrycy Macbok Warszawa, to dzisiaj bardzo sensowne rozwiązanie, z którego możemy skorzystać. Trzeba przyznać, że takie rozwiązania są dzisiaj opłacalne i warto z nich korzystać, gdy tylko nadarzy się okazja. Tak w praktyce, to po prostu tego typu serwis będzie w stanie dzisiaj rozwiązać każdy problem dotyczący matrycy LCD.