Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Ceny iPhone

 

Jakie są oficjalne ceny urządzeń Apple wg. danych z Apple.com?

Nie da się ukryć, że urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem to nie tylko świetne funkcjonowanie, ale dla niektórych kosmiczne ceny. Czy jednak rzeczywiście jest tak, że przepłacamy i dajemy się naciągnąć, podczas gdy na rynku są inne urządzenia?

Wysoka jakość materiałów i ekosystem Apple

Czego by nie mówić o amerykańskim gigancie, to zdecydowanie stawia zarówno na piękny wygląd swoich urządzeń, jak i jakość ich wykonania. Materiały użyte do produkcji zawsze spełniają najwyższe normy i sprawiają, że telefony są trwalsze.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ kolejną ogromną zaletą jest ekosystem Apple. Jeśli masz już p. Macbooka, a teraz planujesz zakup iPhone, to szybko się przekonasz, jak łatwo jest nie tylko przenosić pomiędzy nimi pliki, ale również pracować nad różnymi projektami, prezentacjami, czy dokumentami. Szczególnie przydatna jest funkcja Handoff, która gwarantuje, że to, co rozpoczęliśmy na iPhone, możemy skończyć na Macbooku i na odwrót. Przyznasz, że brzmi dobrze, prawda?

Dlaczego w Polsce iPhone tyle kosztuje?

Niestety, nadal nasz kraj nie należy do czołówki krajów najbogatszych, takich jak np. Niemcy, czy Stany Zjednoczone. Zatem ceny w przeliczeniu na rodzime zarobki oraz przeciętne pensje mogą faktycznie wydawać się stosunkowo wysokie.

Częste aktualizacje

Na uwagę w przypadku iPhone zasługuje fakt, że kiedy wychodzi nowa aktualizacja systemu iOS, to każdy iPhone ją otrzymuje. To doskonała wiadomość i zdecydowana różnica w porównaniu do Androida, gdzie niestety wiele telefonów, mimo że ukazuje się nowa wersja systemu, to nie ma prawa do jej aktualizacji. Warto zatem i tego rodzaju kwestie przemyśleć, bowiem w sytuacji, gdy zależy nam na urządzenia, które posłuży przez kolejne lata, to Apple iPhone jest jednym z najlepszych wyborów.

Obecne ceny iPhone:

IPHONE X – od 5000 zł

IPHONE 8 plus – od 3900 zł

IPHONE 8 – od 3400 zł

IPHONE 7 plus – od 3300 zł

IPHONE 7 – od 2700 zł

IPHONE 6s – od 2200 zł

IPHONE 6s plus – 2700 zł

IPHONE SE – od 1700 zł

*aktualne Ceny iPhone mogą się różnić od tutaj przedstawionych.

Ceny zawierają podatek VAT (23%)

 

Stawka podatku VAT dla oprogramowania do pobrania w formie elektronicznej lub innych produktów firmy Apple sklasyfikowanych jako usługi zgodnie z przepisami UE dotyczącymi podatku VAT wynosi 23%, ponieważ podatek VAT jest naliczany w kraju, w którym firma Apple Distribution International dostarcza takie produkty, czyli w Irlandii.

 

*Kwota przybliżona. Wysokość opłat może ulegać zmianom.

Przedstawione powyżej ceny są oficjalnymi cenami podanymi przez firmę Apple. W różnych sklepach możemy spotkać te same modele telefonów w innych cenach, ze względu na różnice marży, stan urządzenia: używane lub nowe oraz wiele innych czynników. Warto zatem przed zakupem dokładnie przeanalizować dostępne propozycję, bowiem często może się zdarzyć, że uda Ci się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na zakupie danego modelu.

 

Zobacz też, ile kosztuje wymiana szybki iPhone oraz wymiana baterii iPhone dla poszczególnych modeli.

 

 

czytaj również inne nasze artykuły, możesz sprawdzić również

Jak przedłużyć życie iPhone’a

 

Napisz do nas