Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Historia iPhone

 

iPhone jest z nami już od dziesięciu lat. Od momentu debiutu na rynku zyskał nie tylko prawdziwą rzeszę fanów

 

Urządzenie, które było tylko marzeniem 


historia iphone


iPhone jest z nami już od dziesięciu lat. Od momentu debiutu na rynku zyskał nie tylko prawdziwą rzeszę fanów, ale – podobnie jak inne produkty firmy Apple – wręcz wyznawców. W październiku br. minie 6 lat od śmierci twórcy tego przełomowego urządzenia – Steve’a Jobsa. Czy byłby zadowolony z kierunku w jakim ewoluowało się jego wymarzone „dziecko”? Cóż, Jobs nieustannie dążył do perfekcji, a iPhone jest doskonałym ucieleśnieniem tego dążenia po dziś dzień.

Trudno to sobie wyobrazić, ale w 2007 roku połączenie dotykowego odtwarzacza muzyki, telefonu oraz przeglądarki internetowej w jednym – było prawdziwym przełomem. Ten przełom nazywał się iPhone, a wymyślił go właśnie Steve Jobs. Chodź jego produkcja pochłonęła prawie 150 milionów dolarów, mało kto wie, że podczas szumnej zapowiedzi na targach MacWorld dziesięć lat temu, urządzenie o którym Jobs opowiadał… tak naprawdę jeszcze nie istniało. Twórca iPhona publicznie zakłamał informacje o zużyciu baterii, skutecznie przemilczał też informację o wymuszonej kolejności uruchamiania aplikacji… W dużej mierze opowiadał nie o realnie istniejącym produkcie, lecz o związanych z nim marzeniach. Fakt, że marzenia te w niedługim czasie spełnił to tylko jeden z wielu dowodów na geniusz założyciela Apple.

Narodziny giganta

Pierwszy model iPhone’a, pomimo przełomowej koncepcji, rodził się w prawdziwych bólach. Chociaż w dniu premiery telefon nie miał już kłopotów z wydajnością baterii, to jednak brakowało w nim kilku kluczowych technologii i elementów, jak chociażby GPS czy usługa MMS. Nie było też mini jacka, a aparat nie pozwalał użytkownikowi na wykonywanie kilku czynności jednocześnie… Mimo to po iPhona ustawiały się długie kolejki. Łączna sprzedaż urządzenia w pierwszym roku wyniosła rekordowe 6 milionów egzemplarzy. O sukcesie zadecydował niesamowity jak na tamte czasy, 3’5 calowy dotykowy ekran oraz wyśmienity design, który do dziś budzi powszechne uznanie. historia iphone

Mistrz swojej klasie

Każda z premier iPhone’a stanowi wydarzenie na miarę światową. Urządzenie zyskało miano kultowego, a jego znaczenie dla historii rozwoju współczesnej technologii, jest niepodważalne.
Prawdopodobnie we wrześniu doczekamy się ósmej generacji telefonu, o której już dziś mówi się, że ma być przełomowa jeśli chodzi o bogactwo zastosowanej technologi. Ekran OLED z technologią True Tone, być może funkcyjne rozpoznanie twarzy zamiast przycisku Touch ID, bezprzewodowe ładowanie, zdjęcia w formacie 3D… Chociaż oficjalnych wiadomości brakuje trudno sobie wyobrazić aby przypadające w tym roku dziesięciolecie iPhona firma Apple nie uczciła czymś spektakularnym. Nawet jeśli sam Jobs uznał by kolejny produkt swojej firmy za niedoskonały i wymagający za jakiś czas usprawnień…

 

zobacz jak przebiega

naprawa zalanego iPhone Warszawa

 

oraz sprawdź najlepszy, profesjonalny

Serwis iPhone warszawa

Napisz do nas