Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Iphone – używany, a nowy

 

 

Wiele osób, czytając czy też słysząc od znajomych o zaletach sprzętu Apple, decyduje się na zakup iPhone. Niemniej jednak, ceny nowych urządzeń nie należą do najniższych, co okazuje się sporą barierą dla tych, którzy dysponują ograniczonym budżetem.

 

Na rynku nie brakuje jednak urządzeń używanych, które mają znacznie mniej zaporową cenę niż ich nowe odpowiedniki. Jakie są główne różnice pomiędzy iPhone nowymi a używanymi oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

Używany iPhone — najczęściej bez gwarancji

Decydując się na nowy produkt Apple, otrzymujesz 12 miesięcy gwarancji na sprzęt. Dodatkowo możesz rozszerzyć ten okres do maksymalnie 3 lat. W sytuacji, gdy decydujesz się na zakup sprzętu używanego, np. na aukcji internetowej, to najczęściej okres gwarancyjny już minął, a Ty w razie usterki sprzętu będziesz zdany wyłącznie na siebie. Wyjątkiem są tutaj odnowione telefony, które można znaleźć u zaufanych reselerów Apple.

Uważaj na podróbki

Niestety, często na rynku telefonów używanych można natknąć się na podróbki. Niska cena zdecydowanie kusi, a my ciesząc się tym, że znaleźliśmy telefon marzeń w dobrej cenie, zapominamy o zdrowym rozsądku. Staraj się weryfikować sprzedawcę i unikaj transakcji na portalach ogłoszeniowych, gdzie nie masz żadnego zabezpieczenia w przypadku zakupu przez internet.

Zużycie podzespołów

Mimo że telefony od Apple działają niezawodnie wiele lat, to jednak jest to urządzenie elektroniczne i pewne podzespoły zwyczajnie z biegiem czasu ulegają zużyciu. Szczególnie bateria, której wymiana nie należy do najtańszych, a w iPhone mającym 2-3 lata, na pewno utraciła sporo ze swojej świetności.

Warto poprosić sprzedawcę o wyraźne zdjęcia. Zapytaj, czy telefon jest odpowiednio przygotowany do sprzedaży. W przeciwnym razie nie tylko możemy zawieść się na jego (nie)estetycznym wyglądzie, ale również fakcie, że telefon po próbie zalogowania przez Apple ID ulegnie zablokowaniu. warto znać dobry serwis iphone

Tylko od sprawdzonych i pewnych sprzedawców

Tyczy się to zarówno telefonów nowych, jak i używanych. Niemniej, w przypadku tych drugich zalecamy daleko posuniętą ostrożność. Szczególnie w przypadku, gdy telefon jest kupowany np. na portalach aukcyjnych. Zweryfikuj opinie o sprzedającym, proś o dodatkowe zdjęcia oraz informacje. To minimalizuje ryzyko jakiegokolwiek oszustwa.

Co wybrać? — ostateczny werdykt

Przedstawiliśmy Ci tutaj kilka istotnych kwestii, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu używanego sprzętu. Decydując się na nowego iPhone sprawa jest o wiele prostsza, ale z kolei kupują używkę — oszczędzasz pieniądze. Ostateczną decyzję musisz podjąć samodzielnie na podstawie swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Pamiętaj, aby kupując używany telefon od Apple, zachować należytą ostrożność i nie ufać ślepo sprzedawcom. Często lepiej dołożyć nieco pieniędzy, ale otrzymać produkt, który pochodzi z pewnego źródła i z całą pewnością wiernie Ci posłuży.

 

sprawdź też renomowany serwis apple.

serwis iphone warszawa, wymiana szybki iphone

 

 

IDOIT APPLE IPHONE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz do nas