Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Konferencja Apple 2019r. – Apple TV+, Apple News+, Apple Arcade, Apple Card, IOS 12.2.

25 marca 2019r. odbyła się duża konferencja organizowana przez Apple dotycząca wprowadzenia nie tyle nowych produktów na rynek, ale przede wszystkim postawioną większy nacisk na nowe usługi dla użytkowników urządzeń Apple. To czym pochwaliło się Apple to nowe usługi, Apple TV+, Apple News+, Apple Arcade, Apple Card oraz ulepszony system IOS 12.2 pod nowe urządzenia.

 

Apple TV – oglądaj online i offline, w Polsce na jesień

Apple zaprezentował swoją usługę VOD. Nowa aplikacja Apple TV przede wszystkim wyróżnia się tym, że jest zintegrowana z wieloma amerykańskimi usługami telewizyjnymi. Nowa usługa Apple TV cieszy przede wszystkim dlatego, że nie ma reklam, użytkownik płaci za tyle ile ogląda, mamy możliwość oglądania filmów online i offline. Apple otwiera się na zewnętrzne platformy dlatego Apple TV będzie dostępna na smart TV i macOS, jest to duży krok w Apple, ponieważ dopuszcza współpracę z konkurencyjnymi firmami, czego do tej pory unikała. Sama aplikacja nie różni się wizualnie od wcześniejszej wersji. Apple nie podało jeszcze ceny za miesięczną subskrypcję, ale wiemy serwis najprawdopodobniej ruszy w Polsce jesienią (jesienią pojawi się również wersja aplikacji na Maca) i będzie dostępna w ponad 100 krajach.

Czytaj też artykuł „Najczęstsze usterki iPhone”

Apple News – ponad 300 publikacji za 9,99 dolarów

Apple News to usługa, której się spodziewaliśmy, dla osób, które lubią czytać lub być na bieżąco z aktualnymi informacjami z kraju i ze świata Apple News daje dostęp do bazy ponad 300 publikacji. Będziemy mogli korzystać z najważniejszych serwisów za jedną opłatą, najlepsze to m.in: National Geographic, Time, The Wall Street Journal, Vogue, Fast Company, Popular Science, People, ELLE, The Wall Street, Los Angeles Times. Jest w czym wybierać. Wiemy, że Apple narzuciło mocne warunki na swoją korzyść negocjując wysoki % od opłat dla siebie jednak jak widzimy, mimo to nawiązała współpracę z największymi. Apple News dostępny będzie poprzez aplikację Apple News w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (jesienią pojawi się też w Australii i Wielkiej Brytanii). Okładki magazynów działają na zasadzie Live Photos, czyli są krótkimi filmami. Apple News pierwszy miesiąc będzie dla użytkowników bezpłatny, później opłata wynosi 9,99 dolarów.

Apple Arcade – ponad 100 gier w App Store

Apple Arkade będzie dawało dostęp do 100 najlepszych gier na wszystkie urządzenia po uiszczeniu 1 opłaty. Będzie można ściągnąć gry przez App Store i grać na każdym urządzeniu Apple: iPhone, iPad, MacBook, iMac, gry będa dostosowane do każdego urządzenia. To co cieszy to brak denerwujących reklam w przerywnikach gier, nie trzeba również dodatkowo płacić za wyłączenie reklam, po prostu ich nie ma. Można luźno przeskakiwać między swoimi urządzeniami w domu grając w tą samą grę. Mamy możliwość również grać offline oraz dać dostęp do platformy 6 innym osobom. W Apple Arcade możemy znaleźć gry z każdego gatunku, od logicznych, przez fabularne do zręcznościówek dostosowanych do osób w każdym wieku. Gry tworzone przez największych producentów na świecie: Disney, Sega, Lego, Konami, Cartoon Network, Gameloft jak i niezależnych twórców gier. Niektóre są proste, a niektóre dużo bardziej rozbudowane, aby można było się nimi cieszyć dłużej. Apple Arcade będzie dostępne również jesienią w ponad 150 krajach.

Apple Card – tytanowa karta kredytowa Goldman Sachs i MasterCard

Apple pokazało nam coś nowego, czyli wirtualną kartę kredytową dla użytkowników sprzętu Apple. Wirtualna karta „przechowywana” w aplikacji Wallet działa w każdym miejscu, w którym akceptowane są płatności Apple Pay. Karta jest też dostępna w formie tradycyjnej, fizycznej. Aktualnie z karty Apple Card można korzystać tylko w Stanach Zjednoczonych, ale w tym roku przewiduje się wprowadzenie jej również w Europie i Polsce. To co może przynieść nam wymierne korzyści do system zwrotu pieniędzy za dokonane zakupy. Od każdej transakcji dokonanej przez Apple Card możemy dostać częściowy zwrot pieniędzy:

  • 2% zwrotu od transakcji dokonanych przez Apple Pay
  • 3% zwrotu od transakcji za zakupy bezpośrednio u Apple np. w Apple Store lub w internetowym sklepie Apple.

Aktualizacja IOS 12.2 – poprawki, ulepszenia

Tuż po konferencji Apple udostępniło nową, udoskonaloną wersję IOS na iPhone’y i iPad’y. Nowa wersja jest bardziej rozbudowana, daje nowe funkcje, a przede wszystkim wprowadza wsparcie dla AirPlay 2 w telewizorach. Pojawił się również nowy przycisk w centrum sterowania i na zablokowanym ekranie powalający łatwo sterować telewizorem. Ułatwione jest teraz włączanie i wyłączanie tymczasowych limitów aplikacji. Wprowadzone zmiany dotyczą również powiązania z Apple Pay. Klienci Apple Pay Cash mogą teraz przesyłać środki na swoje konta bankowe, używając kart debetowych Visa. Ulepszone zostały również Apple Music, korzystanie z Safari, a system jest teraz zgodny ze słuchawkami AirPods 2. generacji. Apple wprowadziło jeszcze szereg małych poprawek udoskonaleń, które z pewnością ułatwią nam codzienne korzystanie i oszczędzą irytacji.

 

Zobacz również nasz TUTORIAL JAK WYMIENIĆ SZYBKĘ W IPHONE 7.

 

 

SERWIS IPHONE   |   WYMIANA SZYBKI IPHONE   |   WYMIANA BATERII IPHONE

Napisz do nas