Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Sukces Apple iPhone

steve jobs, apple, iphone, apple iphone, iphone steve jobs

Krótkie słowo o iPhone

 

Historia iPhone zaczęła się  ponad 10 lat temu 9 stycznia 2007 roku w San Francisco.Wtedy to nastąpiła pierwsza publiczna prezentacja sprzętu Apple przez Steva Jobsa. Oczywiście nowy telefon został początkowo wyśmiany i wykpiony, klienci nie wyrazili zainteresowania a konkurencja wieszała psy na firmie, która chce zwojować świat kolejną nowinką technologiczną z pozoru nikomu nie potrzebna do życia. Świat jeszcze 10 lat temu nie wyglądał tak jak dzisiaj, mentalność ludzi była kompletnie inna, dzisiaj dużo więcej osób jest otwarta na nowe technologie i chce poznawać coraz to nowsze możliwości technologiczne, próbować nowych rozwiązań, testować sprzęty i po części traktować to jak zabawę, którą można zastosować w codziennym życiu.

 

Pierwszy iPhone

Pierwszy iPhone w porównaniu do najnowszego iPhone X to zabytek. Przepaść technologiczna jest widoczna nawet dla kogoś kto nie zna się na urządzeniach Apple i technologii i elektronice. Dzisiaj wysokie parametry telefonu i duże osiągnięcia procesorów nie robią na nikim takiego wrażenia jak kiedyś, stało się to już dla nas normą, że zywkły telefon ma kilka rdzeni procesora i można nim oglądać płynnie filmy w technologii 4k. W czasach pierwszego modelu iPhone, flagowego wtedy produktu APPLE mógł pochwalić się ogromnym ekranem o przekątnej 3,5 cala wyposażony w technologię multi-touch czyli pierwszy telefon dotykowy bez klawiatury, przycisków a przede wszystkim przycisku zielonej i czerwonej sluchawki. Poza tym telefon miał pamięć wbudowana o pojemności 4 GB, dodatkowo 128 MB pamięci na sam system. Aparat fotograficzny oferował 2 Mpx matrycę co pozwalało robić średniej jakości zdjęcia, jednak na tamte czasy taki aparat nie odbiegał bardzo od zwykłych aparatów cyfrowych.

 

apple iphone, iphone 5, iphone 5s, iphone6, iphone 6s, iphone 3, apple

Dotykowy Apple iPhone

Design załatwił sprawę świetnej prezentacji telefonu. jednak branża oczywiście skrytykowała telefon za nieużyteczność w codziennym życiu, nieprzydatność w pracy oraz utrudnioną funkcjonalność telefonu a wszystko za sprawą dotykowego ekranu – braku tradycyjnej klawiatury. Steve Jobs stał się celem nr 1, którego można było swobodnie wyzwać od wariatów i człowieka oderwanego od rzeczywistych problemów ludzi. Tak też się stało.  Iphone był połączeniem zwykłego telefonu komórkowego z popularnym w tamtym czasie iPodem. Jednak klienci, którzy docenili pracę firmy i była gorąco zainteresowani nową technologią byli najlepszym dowodem na to, że nowy iPhone to strzał 10, Steve Jobs odnalazł nisze na rynku który miał wielki potencjał i nie chciał się unowocześnić. Iphone początkowo skierowany głównie do biznesmanów spotkał się ze świetnym wśród zwykłych ludzi, był uzywany na co dzień tak jak dzisiaj, nie był wykorzystywany tylko do załatwiania pilnych spraw biznesowych i wysyłania maila ale stał się wielofunkcyjnym urządzeniem zastępującym komputer.

iPhone na świecie i w Polsce

Sprzedaż pierwszego jak i każdego kolejnego modelu iPhone rosła w zdumiewającym tempie. Każdy kolejny rok premiery nowego modelu był rekordowy. Zapoczątkowało to też działania konkurencji, która również chciała wypuścić swoje wersje telefonów dotykowych i tak popularność zyskały telefony np Sony Xperia, Samsung Galaxy, Nokia Lumia, Xiaomi, HTC i wiele innych. Jednak żadna firma nie odniosła takiego sukcesu jak Apple. Dużą sprzedażą może pochwalić się oczywiście Samsung Galaxy, wiele producentów również wycofało się z tego rynku a niektórzy postanowili nawet do niego nie przystępować i ograniczyli swoja produkcje do tradycyjnych klawiszowych telefonów bez ekranu dotykowego. Każdy telefon różni się trwałością i są czułe na różne usterki i awarie. Niektóre telefony można ocenić po tym jak często odwiedzają swoje serwisy i jak zawsze wiadomo, że najczęstszym klientem serwisu jest posiadacz chińskiego Xiaomi.

serwis apple warszawa, naprawa iphone warszawa

 Naprawa iPhone Apple

Serwisy Apple mają pełne ręce roboty jednak w porównaniu do innych trochę mniej, nie jest jednak prawdą, że produkty Apple się nie psują, są trwalsze wg klientów jednak nie sa niezniszczalne i mogą się przegrzewać tak samo jak każde inne. Marki innych telefonów GSM poza produktami Apple mozna przejrzeć na znanej stronie MojeGSM, która ma już prawie 10 lat. SERWIS GSM WARSZAWA. Rozgraniczenie telefonów Apple i GSM nastąpiło dośc naturalnie, różne oprogramowanie, różne podzespoły a nawet nie pasujące ładowarki baterii nie da się zastąpić elementami innych producentów. Jednak mimo ogromnej i wzrastającej konkurencji to iPhone jest najbardziej rozpoznawalny i to właśnie Steve Jobs wyznaczył nowy kierunek rozwoju telefonii, technologii i elektroniki do której dawniej było wrzucane wszystko co miało związek z tą branża.

Sukces iPhone

Dzisiaj wiemy, że na świecie sprzedało się ponad 1 miliard iPhone’ów. Jest to tak duży sukces, którego nie da się porównać do żadnego innego mając na uwadze to, że modeli iPhone wcale nie jest tak dużo i firma nie wprowadziła polityki dywersyfikacji żeby nie zatrzeć tożsamości marki, która dzisiaj bardzo dobrze się kojarzy i jej produkty będa kupowane bez względu na to jak wysoka będzie cena. Steve Jobs osiągnął ogromny sukces marketingowy który może być przykładem dla innych firm z innych branż. Sukces Apple iPhone jest niepodważalny, każda inna firma zazdrości im konsekwencji i świetnych wyników sprzedaży. Jednak możemy powiedzieć, że właściwie każdy może to osiągnąć tym bardziej duże koncerny z możliwościami finansowymi i technologicznymi, wystarczy odpowiednia strategia, plan i konsekwentne dążenie do postawionych wcześniej celów. Firma, która nie zmienia swoim celów i ideałów jest z czasem szanowana przez odbiorców ze względu na wytrwałość. Jeżeli Apple obiecał robić najlepsze jakościowo telefony to chce to robić cały czas nie kombinując z wypuszczaniem gorszych urządzeń pod inna marką ale z tej samej fabryki.

Serwisy iPhone – autoryzowane i pogwarancyjne

To na co najbardziej mogą narzekać posiadacze iphone’ów to mała ilość autoryzowanych serwisów Apple. Ceny napraw w tych serwisach również sa mocno zawyżone ale rozumiemy politykę firmy. Pogwarancyjne serwisy nie zawsze są w stanie zapewnić dobrą jakość napraw, nie dysponują wszystkimi częściami zamiennymi albo mają po prostu kiepskich serwisantów. Jednak istnieje kilka serwisów prywatnych, pogwarancyjnych, które świetnie radzą sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi naprawami iPhone’ów i innych produktów Apple, nawet w przypadku spalenia lub zalania płyty głównej urządzenia. Dobry serwisant jest w stanie odzyskać dane i jak najwięcej elementów w dobrym stanie z uszkodzonego telefonu. Największą plagą naszych czasów są oczywiście zbite szybki. Wymiana wyświetlacza nie jest bardzo skomplikowana jednak ogrom klientów, którzy zgłaszają się z takimi problemami jest zdumiewający. Dobrym zabezpieczeniem jest oczywiście szkło hartowane, które dzisiaj powinno już być podstawą, jednak nie każde uszkodzenia mechaniczne da się przewidzieć i nie każdemu da się zapobiec, niektóre sytuacje nie koniecznie występujące z naszej winy są nieprzewidywalne i nieuniknione. Zalaniu telefonu również nie zawsze możemy zapobiec, telefon może być w kieszeni dziecka które bez przemyślenia wbiegnie do wody nad morzem. Podobnych sytuacji jest cała masa i nie każdej możemy zapobiec. Jednak to właśnie Apple stał się wyznacznikiem jakości w sektorze smartfonów.

patrz też

serwis apple wrocław

serwis apple warszawa

wymiana szybki iphone, serwis iphone warszawa

Napisz do nas