Serwis Iphone Warszawa

Darmowa diagnoza sprzętu Apple

Tel 790 800 312

Usterki iPhone

 

Najczęstsze usterki iPhone

Mimo że telefony od Apple są jednymi z najbardziej pożądanych na świecie, to nie są pozbawione wad. Każdy z modeli miał mniejsze lub większe mankamenty, które niekoniecznie musiały się ujawniać, ale występowały dość często podczas użytkowania.

Poniżej zebraliśmy listę najczęstszych usterek, które powtarzały się w poszczególnych modelach iPhone. Wymieniliśmy również kilka takich, które nie wynikają z winy producenta, ale z nimi równie często użytkownicy zgłaszają się do serwisów.

Wady płyt głównych

Niektórzy posiadacze iPhone skarżą się na problemy z działaniem telefonu, wynikające z usterki płyty głównej. Najczęściej była to wada fabryczna lub wadliwe oprogramowanie. Niestety, w pierwszym przypadku ratował tylko serwis iphone i wymiana podzespołu, natomiast w drugim wystarczyły aktualizacje oprogramowania udostępniane przez Apple.

Problemy z baterią

Niemalże przy kolejnych odsłonach iPhone użytkownicy donoszą o problemach z baterią. Szczególnie dokuczliwe było to w modelach 5 i 6, gdzie baterie nie ładowały się prawidłowo, po czym ekspresowo rozładowywały. Innym problemem, który także był powiązany z baterią, było samoczynne wyłączanie się urządzenia.

Jeśli po zakupie iPhone zaobserwujesz podobne objawy również u siebie, to sprawdź, czy przypadkiem Twój smartfon nie należy do wadliwej serii. Jeśli tak, to możesz zgłosić się na darmową wymianę baterii. Niemniej, jeśli iPhone nie znajduje się na tej liście, to wtedy za wymianę baterii musisz zapłacić z własnej kieszeni.

Pęknięta szybka

W tego typu usterkach winę zazwyczaj ponosi użytkownik, który nieostrożnie obchodził się ze swoim telefonem. Oczywiście nie pomoże tutaj nic innego niż jej wymiana na nową. Obecnie jest możliwe skorzystanie zarówno z oryginalnych produktów Apple, jak i zamienników, które zazwyczaj są tańsze. Należy dodać, że wymiana szybki nie jest najtańsza i często stanowi znaczną część wartości telefonu. można to sprawdzić w serwisie apple.

zobacz ile kosztuje wymiana szybki iphone w warszawie.

Zalanie telefonu

Nie da się ukryć, że smartfony towarzyszą nam dzisiaj codziennie w najróżniejszych sytuacjach. Chcemy je mieć przy sobie, aby nie tylko zachowywać stały kontakt z bliskimi, ale również w każdej chwili np. wykonać zdjęcie ładnego ujęcia. Dlatego niektórzy zabierają je ze sobą na plażę, basen, czy korzystają podczas kąpieli w wannie. Łatwo w takich miejscach o zalanie telefonu iphone i jego trwałe uszkodzenie.

To zdecydowanie jedne z najczęstszych usterek, z którymi spotykają się pracownicy serwisów. Dlatego, jeśli zabierasz ze sobą telefon w niezbyt bezpieczne dla niego miejsca, to warto zaopatrzyć się w wodoodporne etui lub po prostu zostawić go w plecaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz do nas